Haberler

Microsoft, Uzak Masaüstü’nü Etkileyen Windows 10 Kimlik Doğrulama Sorununu Düzeltti

Microsoft, geçen ay salı yaması sırasında yayınlanan toplu güncelleştirmeleri yükledikten sonra uzak masaüstü’nü kullanarak bağlanmaya çalışırken akıllı kart kimlik doğrulamasının başarısız olmasına neden olan Windows 10 sorununu düzeltti.

Microsoft, ” KB5005611 veya sonraki güncellemeleri yükledikten sonra, uzak masaüstü kullanarak güvenilmeyen etki alanındaki cihazlara bağlanırken ve akıllı kart kimlik doğrulaması kullanılırken bağlantılar kimlik doğrulaması yapamayabilir ” dedi. Bu sorundan etkilenen Windows platformları hem istemciyi (Windows 10 21H1, Windows 10 20H2 ve Windows 10 2004) hem de sunucuyu (Windows Server 2022, Windows Serve 20H2 ve Windows Server 2004) etkiliyor.

Sorun rollback ile çözüldü

Bu sorun ,Known Issue Rollback (KIR) kullanılarak çözümüldü. Kurumsal olarak yönetilen cihazlarda müşteriler, sorunu çözmek için grup ilkeleri yükleyebilir ve yapılandırabilir.

Microsoft, bu özel sorunu gidermek için aşağıdaki grup ilkelerini yayımladı (Grup İlkesi yapılandırıldıktan sonra yeniden başlatma gerekir):

KIR aracılığıyla yayınlanan düzeltmeler Windows Update aracılığıyla dağıtılırken, gerçek güncellemeler olarak görülmemekte. Bunun yerine, önceki güncellemelerde yapılan değişiklikleri devre dışı bırakan Windows Kayıt Defteri girdileri oluşturulmakta.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.