Haberler

Microsoft Intune’daki Hata Samsung Cihazları Uyumsuz Olarak Algılanmasına Neden Oluyor

Microsoft, bazı Samsung Galaxy cihazlarının otomatik yeniden başlatmalar veya yönetilen güncellemeler yüklendikten sonra Microsoft Intune’un yönetim arayüzünde kuruluşun güvenlik gereksinimleriyle uyumlu değil olarak işaretleneceğini söylüyor.

Android 9 veya sonraki sürümleri çalıştıran Samsung cihazlarını etkiliyor

Intune Destek Ekibi, “BT yöneticisi tarafından belirlenen Koşullu Erişim ilkelerine bağlı olarak, kurumsal kaynaklara erişimi etkileyebilir” diyor.

Etkilenen Samsung Galaxy cihazlarının nasıl yönetildiğine bağlı olarak sorun Android 9 ve sonraki sürümlerden veya çeşitli Android sürümlerini etkileyebilir.

Çeçici çözümler

  • Kullanıcılar engellenen kaynaklara yeniden erişmesi için cihaz senkronizasyonunu tetikleyerek sorunu çözebilir.
  • Android 9 veya üzeri için, Şirket Portalından senkronizasyonu tetiklemeniz gerekirken, Android 11+ çalıştıranlar için bunu Device Policy Controller uygulamasından yapmanız gerekiyor.

Microsoft, “Samsung ile bu sorunu çözmek için çalışıyoruz, ancak bu arada cihazları tekrar uyumlu hale getirmenize yardımcı olmak için size daha fazla bilgi ve geçici çözüm talimatları vermek istedik” dedi.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu olay MDM ilkemizde başımıza geldi. En az 4 karakter parolası kuralımda bu sorun yaşanıyordu.

    Telefona zaten daha az karakterde parola belirlenemediği için parola gerekir seçimini işaretleyerek karakter belirleme ilkesini seçmenden bu sorunu aştık.

    MS açılan case üzerine 3 saat sistemime bağlandı çözüm olmadı.

    Yukarıdaki yöntemle sorunu aştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu