Haberler

Spotify Audiobook Platformu Findaway’ı Satın Aldı

Spotify yakında daha fazla sesli kitaba ev sahipliği yapacak. Yayın servisinin duyurusuna göre Spotify audiobook firması Findaway’i satın aldı. Anlaşmanın şartları henüz halka açıklanmadı. Ama bu alım Spotify’ın kendi sesli kitap kütüphanesini inşa etmek istediğini ortaya koyuyor.

Findaway Ohio bazlı bir firma. İnternet sitesine göre de bünyesinde 325,000 başlık içeriyor. Firmanın Apple, Amazon ve başka ağır siklet yayıncılarla anlaşması bulunuyor. Aynı zamanda audibook yaratıcılarına araçlar da sunuyor. Spotify’ın Fidaway’in kataloğunu bünyesine nasıl dahil edeceği henüz belli olmasa da, firma yaptığı açıklamada alımın sesli kitap arşivlerini hızla güçlendireceği ve yazarlar ve yayıncılar için yeni fırsatlar yaratacağını açıkladı.

Bu son alım Spotify’ın sesli kitaplara olan ilk açılımı değil. Firma daha önce de bir takım ünlü isimlerin seslendirdiği, kamuya açık klasiklerle ve Harry Potter kitaplarıyla deneylerde bulunmuştu. Ama Findaway alım,ı yayın platformunun bu alanda daha azimli olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda yapılan bu hamle Spotify’ın içerik çeşidini genişletmek için podcast’lara olan yaklaşımına paralel gidiyor. Findaway’in Spotify paralı üyeleri için ne ifade ettiği henüz belli değil. Yine de firmanın geleceğinde audiobook’lara daha fazla yer olacağı aşikâr.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu