Haberler

Microsoft Forms Kişisel Kullanıma Açıldı

Microsoft Forms, Microsoft’un herhangi bir cihazda, herhangi bir tarayıcıda anketler ve alıştırmalar yaratabileceğiniz uygulaması artık sadece iş yerleri veya eğitim kullanıcılarına özel değil.

Microsoft 22 Ekim tarihi itibariyle Forms’un artık kişisel kullanıma da açık olduğunu duyurdu.

Microsoft kullanıcıları Forms’un araçlarını ve dizayn tavsiyelerini kullanarak arkadaşlarla haftalık buluşma tavsiyeleri, tatil toplantıları koordinasyonu ve sanal oyun geceleri için anketler düzenlemeye davet ediyor. Uygulama aynı zamanda yetkililere göre evden eğitimde kullanılmak için de uygun. Anketlerin ve sınavların sonuçlarını analiz etmek için kullanılabildiği gibi, verilerini Excel’e de aktarabiliyor.

Forms bir Microsoft hesabı olan bütün kullanıcıların kullanımına açık durumda. Daha fazla şablon veya daha yüksek katılımcı sayısı gibi “premium” unsurları açmak içinse, kullanıcıların ya Microsoft 365 Kişisel’e ya da Aile’ye üye olması gerekiyor. Forms herhangi bir cihazın herhangi bir tarayıcısından kullanılabiliyor.

Bu arada sürekli değişim gösteren Microsoft ürünlerinin adlarını takip etmekte zorlanıyorsanız; Daha önce “Forms Pro” olarak adlandırılan uygulama artık “Dynamics 365 Customer Voice” olarak adlandırılıyor ve “anlamlı ilişkiler kurmak için entegre edilmiş bir geribeslemeli idare çözümü” olarak tanımlanıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu