Haberler

Microsoft Flight Simulator Windows 10 İçin İniş İzni İstiyor

Microsoft Flight Simulator, Ağustos 18 itibariyle Windows 10 işletim sistemi için kullanıma sunulacak. Xbox Game Pass for PC seçeneğiyle oyun için şimdiden sipariş verebilirsiniz.

1982’den beri simulatör olarak en sevilen oyunlardan olan Microsoft Flight Simulator, beklenen uzun süre ardından dop dolu geliyor. Oyun, Standart, Deluxe ve Premium Delux olarak 3 farklı versiyon olarak satılacak. Deluxe sürümünde beş ekstra uçak ve beş ekstra uluslararası havaalanı bulunuyorken, Premium Deluxe de ise, Deluxe’e göre 5 farklı daha uçak ve uluslararası havaalanını içeriyor.

Oyun için en önemli etkileyici unsurlardan olan gerçek objeler üzerine oldukça çalışılmış gibi görünüyor. Oyun, seyahat edereken 2 milyondan fazla şehir, 1,5 milyar bina, gerçekçi dağlar, yollar, ağaçlar, nehirler, hayvanlar, trafik ve daha fazlasını sunuyor.

birçok eğitim kuruluşu Microsoft Flight Simulatoru kullanıyor.

Öne çıkan özelliklerden bazıları şöyle;

  • Canlı ve daha gerçekçi manzaralar: 1,5 milyardan fazla bina, 2 trilyon ağaç, dağ, yol, nehir ve daha fazlası
  • Yaşamın içinden: Hızlı büyüyen ve sürekli değişen dünyamızda içinde canlı trafik, gerçek zamanlı hava durumu ve hayvanları içeriyor.
  • Daha Detaylı Uçaklar: Her uçak, gerçekçi araçlar ve cihazlar ile son derece ayrıntılı ve doğru kokpitler içeriyor.
  • Yeni Kontrol Listesi Sistemi: Profesyonelden amatör oyunculara kadar, interaktif ve vurgulanan cihaz rehberliği ve kontrol listesi.
  • Dinamik Hava: Yeni hava durumu motoru, kullanıcıların doğru rüzgar hızı ve yönü, sıcaklık, nem, yağmur ve daha fazlası dahil olmak üzere gerçek zamanlı hava durumu deneyimi sunuyor.
  • Yeni gündüz ve gece motoru Gece VFR, görsel uçuş kuralları, navigasyon için günün veya yılın herhangi bir saatinde uçuş deneyimi imkanı.
  • Aerodinamik Modeli: Gerçekçi bir deneyi sağlayan, uçak başına 1000’den fazla kontrol yüzeyine sahip son teknoloji fizik motoru.

Minimum gereksinimler

OSWindows 10 (v. 1909)
ProcessorIntel i5-4460, Ryzen 3 1200
GPUNVIDIA GTX 770, Radeon RX 570
Memory8 GB RAM, 2 GB VRAM
Storage150 GB
DirectXDirectX 11

Kaynak: Microsoft Xbox

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.