Haberler

Microsoft Defender’a Web İçeriği Filtreleme Desteği Geldi

Microsoft, web içeriği filtrelemenin genel kullanıma ulaştığını ve artık tüm Windows kurumsal müşterilerinin kullanımına sunulduğunu duyurdu.

Microsoft Program Yöneticisi Thomas Doucette, “Microsoft Defender for Endpoint ekibi, Windows’taki müşterilerimiz için web içeriği filtrelemenin genel kullanılabilirliğini duyurmaktan memnuniyet duyar” dedi. Doucette, web içeriği filtreleme raporlarının artık düzenli olarak güncellendiğini ve security.microsoft.com adresinde bulunan yeni Microsoft 365 Defender portalı aracılığıyla görüntülenebileceğini ekledi.

Yöneticiler, herhangi bir yanlış pozitif olması durumunda Microsoft 365 Defender portalı aracılığıyla web içeriği filtreleme kategorilerini de özelleştirebilir. Blok kategorilerinin tam listesi hakkında daha fazla bilgi ve her kategori için ayrıntılı açıklamalar, resmi  Web içeriği filtreleme  belgelerinde mevcut durumda buradan inceleyebilirsiniz.

Web içeriği filtreleme , Defender for Endpoint’in web koruma özelliklerinin bir parçası. Kuruluşların, kurumsal bir ortamdaki web sitelerine erişimi izlemek ve kontrol etmek için özel web kullanım ilkelerini dağıtmalarını sağlıyor. Bu özellik tüm web tarayıcılarında mevcut. indows Defender SmartScreen (Microsoft Edge’de) ve Network Protection (Chrome, Firefox, Brave ve Opera’da) aracılığıyla engellenen içeriğe erişme girişimlerini engelliyor. Yöneticiler, diğer web koruma bileşenleriyle (ör. web tehdidi koruması) birlikte uç noktaları web tehditlerinden korumak ve istenmeyen web içeriğini düzenlemek için kullanabilirler.

Etkinleştirmek için Microsoft 365 Defender portalını açmanız ve soldaki gezinme menüsünde “Settings > Endpoints > General > Advanced Features“gitmeniz gerekir. Oradan, Web İçeriği Filtreleme özelliğini görene kadar aşağı kaydırın daha sonra “Açık” olarak değiştirin ve Tercihleri ​​kaydette basın.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu