Haberler

Microsoft, Çift Ekranlı Cihazlar İçin Windows 10X Sürümünü Güncelledi

Microsoft, çift ekranlı aygıtlar için Windows 10 sürümü olan Windows 10X için Emulator ve Emulator Image önizlemesini birkaç yeni özellikle güncelledi.

Daha önce “Santorini” / “Windows Lite” olarak bilinen OS sürümü olan Windows 10X, ilk olarak Microsoft’un kendi Surface Neo’su gibi çift ekranlı cihazlarda piyasaya sürülecek olup Microsoft, 10X emülatörü ve yazılım geliştirme kitinin (SDK) ilk sürümünü 11 Şubat’ta uygulamalarını çift ekranlı, Windows 10 tabanlı cihazlarda uyarlamaya ve test etmeye başlamak isteyen geliştiriciler için yayınlanmıştı.

10 Mart itibariyle, Microsoft Emulator 1.1.54.0 ve 10X Emulator Image, 19578 sürümlerinde güncelleme yapılmış olup bu güncelleştirme ile Win32 uygulamaları artık Windows 10X pencereleme modelini kullanmaktadır.

Güncellenmiş Microsoft Emulator artık test kullanıcılarının Mağaza’dan güncellenmiş görüntüler almasını ve yüklemesini sağlıyor. En son 10X Emulator görüntüsü artık Windows Insider test makinesinin kurulumunu gerektirmiyor böylelikle Windows 10 sürüm 17763 veya üzerine yüklenebilmekte. Ancak, Insiders Preview yazılım geliştirme kitini kullanmak için test kullanıcılarının yine de Windows Insiders OS sürümüne ihtiyacı vardır.

Microsoft yetkilileri, Surface Neo gibi 10X çalıştıran çift ekranlı Windows 10 cihazlarının önümüzdeki günlerde piyasaya çıkmasını beklediklerini açıkladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu