Haberler

Microsoft 365’de Hizmet Kesintileri Yaşanıyor, Teams, Exchange Online ve Outlook Kullanılamıyor

Microsoft 365 hizmetlerinde kesinti yaşanmaktadır. Bir çok kullanıcı Teams, Exchange Online ve Outlook hizmetlerine şu an için erişim sağlayamamakta.

Microsoft 365 ekibi Twitter üzerinden yapıtğı açıklamada “Birden çok Microsoft 365 hizmetini etkileyen sorunları araştırıyoruz. Şu an için bir network sorunu belirledik.” dedi.

Azure ekibi de konu ile ilgili bir açıklama yaparak “25 Ocak 2023 saat 07:05 UTC’den itibaren müşteriler, Genel Azure bölgelerindeki Azure kaynaklarına ve ayrıca M365, PowerBI dahil diğer Microsoft hizmetlerine bağlanmaya çalışırken ağ bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşayabilir ve bu sorunlar ağ gecikmesi ve/veya zaman aşımları olarak ortaya çıkabilir. WAN genelindeki cihazlarda ağ bağlantısı sorununun meydana geldiğini belirledik. Bu, internetteki clientlar ile Azure arasındaki bağlantıyı ve ayrıca veri merkezlerindeki hizmetler arasındaki bağlantıyı ve ExpressRoute bağlantılarını etkiliyor. Sorun, yaklaşık her 30 dakikada bir zirveye ulaşan dalgalar halinde etkiye neden oluyor. Aktif olarak araştırıyoruz ve daha fazla bilgi geldikte güncellemeleri paylaşacağız.” dedi.

Microsoft son yaptığı açıklamada, soruınun WAN’da yapılan bir güncellemeden kaynaklandığı ve güncellemenin geri çekilmesi için gerekli adımların başlatıldığını söyledi. Gelişmeleri takip ediyor ve sizler ile paylaşır olacağız.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu