Haberler

Microsoft 365 Sistem Yöneticileri Güvenlik İhlali Uyarılarını Eposta ile Alacak

Microsoft, kurumsal güvenlik uygulaması olan 365 Defender uygulamasına yeni bir mail üzerinden ihlal bildirimi özelliği ekledi.

Microsoft 365 Defender Suite bilgi güvenliği ekiplerinin kurumsal ortamlarda koordineli bir şekilde  cihaz, kimlik, veri ve uygulamalarının korunması için kullanılıyor.

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşıma göre Microsoft 365 sistem yöneticileri artık güvenlik ihlalleri ile yeni ihlal ve güncelleme bildirimlerini mail olarak alabilecekler.

Microsoft’un açıklamasına göre mail bildirimleri güvenlik ihlali ile ilgili ihlalin ismi, risk derecesi, açıklaması gibi bilgileri içerecek. Ayrıca detay bilgilere de erişip doğrudan güvenlik riski ile ilgili araştırmaya da başlanabilecek.

Mail bildirimi aktif hale getirildikten sonra sistem yöneticileri herhangi bir API entegrasyonu ve destek talebi açmadan doğrudan yeni güvenlik riskleri ve diğer güncellemelere erişebilecek.

Yapılan konfigürasyona göre güvenlik ihlal bildirimleri ihlalin risk derecesi veya cihaz grubuna göre alınacak şekilde ayarlanabiliyor. Mail bildirimlerine ait ayarların yapılabilmesi için yönetici kullanıcıların “Manage Security settings” yetkisine sahip olması gerekiyor. “Security Administrator” veya “Global Administrator” rollerine sahip yönetici kullanıcıları üzerinden bu konfigürasyonlar yapılabiliyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.