Haberler

Nintendo Switch Yeni Fiyat Politikasını Yayınladı

En popüler oyun konsollarından Nintendo Switch’in büyük bir fiyat artışına gidileceği düşünülüyordu. Yapılan açıklamalara göre marka, hiçbir şekilde ürünlerine zam yapmayacağını söyledi.

Dünya’da birçok firma üretim maliyeti konusunda sorunlar yaşayarak enflasyondan çokça etkileniyor. Bunlardan bir tanesi olan Nintendo Switch’de son zamanlarda oldukça fazla üretim sıkıntısı yaşadığını belirtti. Yaşanan enflasyon problemine rağmen şirket, herhangi bir ürününde fiyat artışı yapmayacağını açıkladı.

Nintendo Switch Karma bir video oyun konsolu olan ve birçok oyunu oynayabilmenize imkân sağlayan konsoldur. Konsol çıkış yaptığı tarihten bu yana insanlara uygun bir fiyat ile sunulmaya çalışılmış ve bu konuda devamlı kolaylık sağlanmak istenmiştir. Bu dönem itibariyle artan donanım maliyetleri konusu Nintendo Switch için de fiyat artışı olacağı düşüncesini getirmişti. Lakin yapılan açıklamalara göre fiyat artışı olmayacağı belirtildi!

Satışlar %23 Oranında Düşüş Yaşadı!

Nintendo Switch, 2022 yılı içerisinde yaşadığı olumsuzluklara rağmen fiyat artışının olmayacağından net olarak bahsetti. Şirket, bu yıl içerisinde satışlarının %23 oranında düştüğünü ve kar maliyetinin %29 oranında etkilendiğinden söz etti. Bunun yanında herhangi bir artışın gelmemesi oyuncuları sevindirse de şirkete olumsuz bir etki yaratacağı düşünülüyor.

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa yaptığı açıklamalarda insanlara uygun fiyatlar sunmak istediğini ve daha çok avantaj sunmak istediğini belirtti. Bunun yanında detaylı bir konuşma gerçekleştiren başkan, şu ifadeleri kullandı: “Geniş bir müşteri kitlesine benzersiz eğlence sunmak için, insanları fiyatlandırmaktan kaçınmak istiyoruz. Rekabetimiz dünyadaki eğlence çeşitliliğidir ve fiyatlandırmayı her zaman sunduğumuz eğlencenin değeri açısından düşünürüz. Ne yapabileceğimizi düşünüyoruz. Zayıf yen, Nintendo için bir avantaj olarak görülebilir, çünkü satışlarımızın bu kadar büyük bir kısmı yurt dışından geliyor. Ancak denizaşırı tanıtım ve personel maliyetlerimiz de artıyor. Buna karşı koymak için para birimlerinde daha fazla envanter satın alıyoruz.” dedi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu