Haberler

M2 İşlemcili Macbook Air Ön Siparişe Açılıyor

Apple, bugün yaptığı açıklama ile M2 yonga seti ile donatılan yeni Macbook Air’in ön satışa açılacağını duyurdu. M2 işlemcili Macbook Air’in ön sipariş ve teslimat tarihleri haber içeriğimizde.

Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC)’de birçok yeni ürününün tanıtımını yaptı. iOS 16, AirPods, Apple Watch gibi ürünlerin yanı sıra en öne çıkan tanıtım M2 işlemci ailesi olmuştu. 6 ila 10 Haziran’da gerçekleşen etkinliğin ardından bugün satış ve teslimat tarihlerine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Açıklama M2 işlemcili Macbook Air’in ön satışa sunulmasını içeriyor.

Macbook Air 8 Temmuz’da Ön Siparişe Açılıyor

Merakla beklenen yeni ürün Apple resmi sitesi üzerinden 8 Temmuz 2022 itibari ile satışa çıkartılacak. Teslimatlar ise 15 Temmuz 2022 itibariyle yapılmaya başlanacak. Dünya genelinde 1199 dolar fiyat etiketi ile satılması beklenen Macbook Air’in Türkiye fiyatı ise 25 bin 999 Türk Lirası.

Apple İçin Acil Güncelleme Vakti

Apple M3 İşlemci İçin Çalışmalara Başladı

Macbook Air M2 Özellikleri

Macbook Air M2 özellikleri (Görsel Apple resmi sitesinden temin edilmiştir.)

8 Temmuz itibari ile ön satışa açılacak olan Macbook Air M2 tasarım ve performans özellikleriyle öne çıkıyor. 8 çekirdekli M2 işlemci, 24 GB’ye varan RAM ve 2 terabayta varan SSD seçeneklerine sahip ürün 500 nit değerinde, 1 milyar renk sunan 13,6 inçlik Liquid Retina ekrana sahip. Şarj özellikleri olarak bakıldığında 18 saate kadar pil ömrü sunan ürün 30 W değerinde USB-C Güç Adaptörü ile şarj ediliyor.

Macbook Air M2 fiyatı 25 bin 999 TL başlangıç fiyatı ile karşımıza çıkıyor ve özellik seçimine göre artış gösteriyor.

Apple’ın M2 işlemci ailesi ve yonga seti ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu