Haberler

Apple İçin Acil Güncelleme Vakti

Apple, saldırganların Mac’leri ve Apple Watch cihazlarını hedef alan zero-day güvenlik açığını gidermek için güvenlik güncellemeleri yayınladı. Apple, bu güvenlik hatasının “aktif olarak istismar edilmiş olabileceği” hakkındaki raporlarının farkında olduklarını açıkladı. Zafiyet, AppleAVD’de (ses ve video kod çözme için bir kerel uzantısı) uygulamaların kernel ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütmesine izin veriyor.

Zafiyet, anonim araştırmacılar tarafından keşfedildi ve Apple tarafından macOS Big Sur 11.6.6 ve watchOS 8.6’da düzeltildi. Etkilenen cihazlar Apple Watch Series 3 ve sonraki modellerini, macOS Big Sur çalıştıran Mac’leri etkilyor. Apple, macOS ve watchOS güvenlik güncellemelerini mümkün olan en kısa sürede yüklemeniz şiddetle tavsiye ediyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.