Haberler

Bu Zafiyet Sabit Diskinizi Bozabilir

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını yeni bir zafiyet hakkında uyardı. Zafiyet diskleri kullanılmaz hale getiriyor ve tüm veriler kayboluyor. Güvenlik açığını keşfeden Jonas L “Kullanıcı, saldırgan tarafından özel olarak hazırlanmış klasör veya kısayolu bilgisayarına kopyalaması ve sonrasında sadece klasöre açıp bakması yeterli oluyor” dedi.

CERT Koordinasyon Merkezi’nde (CERT / CC) analist Will Dormann, “Bu zafiyetin 3 yıldır Windows 10’da var olduğunu ayıca başka bir NTFS zafiyetininde bulunduğunu açıkladı.

Microsoft sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, “Bu sorunun farkındayız ve ileride yayınlayacağımız bir sürümde güncelleme yayınlayacağız” dedi . Ayrıca bu tekniğin kullanımı sosyal mühendisliğe dayanır ve her zaman olduğu gibi müşterilerimizi, bilmedikleri dosyaları açarken dikkatli olmları konusunda uyarıyoruz şeklinde uyarılarda bulunmayı da unutmadı.https://twitter.com/jonasLyk/status/1347900440000811010?s=20

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.