Haberler

LinkedIn Çalışanları Artık Ofise Gitmek Zorunda Değil

Sosyal medya platformu, çalışanların zamanın en azından bir kısmında ofiste olmalarını gerektiren önceki bir politikasından geri adım attı.

LinkedIn, personelin haftanın en azından bir kısmında ofise gelmesini gerektiren son politikasından geri adım atarak, çalışanların tamamen uzaktan çalışmasına izin veren son teknoloji şirketi oldu.

Platformun CEO’su Ryan Roslansky, bir LinkedIn gönderisinde politika değişikliğini duyurdu ve çalışanların nerede çalışacaklarına kendilerinin karar vermek istediklerine dair bir takım bilgiler paylaştı.

Roslansky, son çeyrekte LinkedIn’in Microsoft’a yıllık 10 milyar dolarlık getiri sağlayan işletmeler listesine katılmasınıni şirketin yeni çalışma yollarındaki başarısının kanıtı olarak gösterdi.

Sonuç olarak, LinkedIn çalışanları artık nerede istediklerine karar verecekler gibi görünmekte. Roslansky, “Bizim ve ekiplerimiz için en iyi olan yerde elimizden gelenin en iyisini yapacağımız konusunda birbirimize güveniyoruz” dedi.

“Her bireyin ve her takımın farklı çalıştığını öğrendik, bu yüzden herkes için sunulan tek tip politikadan uzaklaşıyoruz.”

LinkedIn, geçen yıl haftanın yarısından daha az bir sürede evden çalışmanın çoğu pozisyon için standart olacağını duyurmuştu. Ancak şirket son yaptığı duyuru ile çalışanlardan haftanın %50’sinde ofiste olma beklentisi artık ortadan kalktı.

Çalışanların %87’si zamanının bir kısmını ofiste geçirmek istiyor

Buna ek olarak şirket içinde yapılan bir anket, LinkedIn personelinin %87’sinin haftanın bir kısmında ofiste olmak istediğini ortaya koydu ve Roslansky, hem günlük işler hem de ekip toplantıları için fiziksel çalışma alanlarına daha fazla yatırım yapılacağını doğruladı.

Bu politika güncellemesi ile LinkedIn, birkaç ay önce “hibrit iş yeri”nin yeni kurallarını açıklayan ana şirketi Microsoft ile kabaca uyumlu hale geldi ve çalışanların işte en verimli hissettikleri yeri seçmelerine izin vermeye odaklandı.

Şimdilik Microsoft, ofise dönmek isteyenler için kampüs içi hizmetler sunarken, aynı zamanda evden çalışmak isteyenleri de destekliyor.

Uzaktan çalışma ya da çalışmama, şu anda önde gelen teknoloji firmalarının başlıca ikilemlerinden biri gibi görünmekte. Çoğu, hibrit çalışma kavramını benimsemiş gibi görünse de, bu dönemde şirket politikaları daha sık esnetilebiliyor.

Facebook, Twitter, Square ve Salesforce, çalışanlarının isterlerse sürekli olarak evden çalışabileceklerini doğruladı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin işgücünün yarısının önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde uzaktan çalışmasını beklediğini söyledi. Benzer şekilde, Google da çalışanlarının %20’sinin kalıcı olarak evden çalışmaya geçeceğini açıkladı.

Apple ise farklı bir yaklaşım seçti ve yakında çalışanların haftada en az üç gün ofisten çalışması gerekeceğini duyurdu.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Nokia Yeni Telefonunun ‘Hayata Dayanıklı’ Olacağını Söylüyor
Mantar ve Bakteriler, Plastik Atıklar İle Mücadele Edecek
Microsoft, Windows 10 Oyun Sorunları İçin Güncelleme Yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.