Haberler

Amazon Eski Kindle Modellerini Kullanan Kullanıcıları Uyardı

Eğer eski bir Kindle e-book reader sahibiyseniz, cihazınızın yakında internet bağlantı özelliğini kaybetme ihtimali var.

Bu değişiklik öncesinde Amazon eski Kindle sahiplerine mail göndermeye başlamıştı bile. Değişikliğin sebebi olarak 2G ve 3G destekleyen eski kablosuz bağlantı taşıyıcılarının kapatılıp, firmanın 4G ve 5G ağlara odaklanacak olması gösteriliyor.

Değişiklikten tamamen etkilenecek  ilk cihazlar birinci ve ikinci nesil Kindle ve Kindle DX cihazları olacak. Bu cihazlar çıkışlarından kablosuz bağlantı desteğine sahip değillerdi ve sadece mobil hat bağlantıları üzerinden internete bağlanabiliyorlardı. Daha sonra çıkan Kindle modelleri hem kablosuz hem de mobil hat bağlantısına sahiptiler. Bu cihazlar da mobil hat bağlantı desteğini kaybedecekler. Fakat kablosuz bağlantı (wi-fi) ile bağlantı hala mümkün olacak. Bu cihazların listesi 3. nesil Kindle’lardan 8. nesil Kindle Oasis’e kadar uzanıyor.

Sahip oldukları belirli Kindle modellerine bağlı olarak, Amazon kullanıcılara bazı indirimler sunmayı planlıyor. Örneğin Amerika’daki 1. nesil Kindle kullanıcıları yepyeni bir 10. nesil Kindle Oasis’e bedava sahip olabilecekler. Daha yeni modellere sahip olan kullanıcılar ise bir takım indirimler kullanma hakkına sahip olacak. Bu kullanıcılar 4. nesil Kindle Touch; 5., 6. ve 7. nesil Kindle Paperwhite; 7. nesil Kindle Voyage ve 8. nesil Kindle Oasis sahibi iseler yeni bir Kindle Paperwhite ya da Kindle  Oasis için 50 dolarlık indirim hakkına sahip olacaklar.

Kaynak: gizmodo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.