Anasayfa » LightInTheBox Hacklendi

Makaleyi Paylaş

Haberler

LightInTheBox Hacklendi

LightInTheBox 200’den fazla ülke ve bölgede tüketicilere ürün sunan uluslararası bir online perakende şirketidir.

Yapılan açıklamada 1.6 milyar müşterinin kayıtlarının bulunduğu 1.3 TB boyutundaki veri tabanının ele geçirildiği açıklandı.

Verilerin içinde müşterilerin ev adreslerine kadar bilgilerin olduğu belirtildi. Veri tabanı, 9 Ağustos 2019 ve 11 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen ve kullanıcıların IP adresleri, ikamet eden ülkeler, e-posta adresleri, hedef sayfalar ve kullanıcıların web sitelerindeki haraketlerini içeriyordu.

VPNMentor ( Etik hackerların oluşturduğu bir ekip ) veri tabanını 20 Kasım’da buldu, dört gün sonra şirketle bağlantıya geçti ve içerik aynı gün kilitlendi.

VPNMentor, LightInTheBox’un sunucularını basit bir şekilde güvence altına alması ve uygun erişim kuralları uygulaması durumunda tüm durumun önlenebileceğini söyledi.

VPNMentor şöyle devam etti;

“ Bir web sitesi kullanıcısının IP adresi ile bulunduğu şehri tespit ettik. Saldırgan bu bilgilere erişebildiyse, diğer verilerle birlikte kurbanın ev adresi üzerinden hırsızlık ve soygun gibi suçların işlenebileceği yönünde uyardı ”

Bu yaşanan olay sonrası LightInTheBox şirketinin itibarının çok büyük bir darbe aldığı vurgulandı.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>