Anasayfa » Google’dan Milyonlarca Android Kullanıcısı için Uyarı!

Makaleyi Paylaş

Haberler

Google’dan Milyonlarca Android Kullanıcısı için Uyarı!

Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Android kullanıcılarının Google Chrome’un son versiyonu Google Chrome 79’u indirmemeleri belirtildi.

Google Chrom’un, yaklaşık 1 hafta önce yayınlanan versiyonu birçok yeniliği beraberinde getirdi ve kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Ancak son güncelleme, gelen yeniliklerle beraber bir çok probleminde ortaya çıkmasına sebep oldu.

WebView altyapısı ile çalışan Google Chrome 79, bazı kullanıcıların telefonundaki verilerin silinmesine sebep oldu. Geliştiricilerin yanı sıra kullanıcıları da etkileyen hata, WebView altyapısı ile çalışan diğer uygulamalarıda etkiledi.

Sorunun Chrome 79’un web verilerini depoladığı konumu değiştirmesinden kaynaklandığı belirtildi. Google, bu problemden dolayı son versiyonun kullanıma sunumunu duraklattı, ancak güncellemenin çoktan cihazların %50’sine ulaştığını kabul etti.


Google’da yetkili bir mühendis tarafından yapılan açıklamaya göre problemin çözümü ile ilgili henüz bir karar verilmediği ortaya çıktı.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

1 Yorum

  1. İndirmemeleri için neden uyarıyor ki güncellemeyi kaldırsın.

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>