Haberler

Google’dan Milyonlarca Android Kullanıcısı için Uyarı!

Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Android kullanıcılarının Google Chrome’un son versiyonu Google Chrome 79’u indirmemeleri belirtildi.

Google Chrom’un, yaklaşık 1 hafta önce yayınlanan versiyonu birçok yeniliği beraberinde getirdi ve kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Ancak son güncelleme, gelen yeniliklerle beraber bir çok probleminde ortaya çıkmasına sebep oldu.

WebView altyapısı ile çalışan Google Chrome 79, bazı kullanıcıların telefonundaki verilerin silinmesine sebep oldu. Geliştiricilerin yanı sıra kullanıcıları da etkileyen hata, WebView altyapısı ile çalışan diğer uygulamalarıda etkiledi.

Sorunun Chrome 79’un web verilerini depoladığı konumu değiştirmesinden kaynaklandığı belirtildi. Google, bu problemden dolayı son versiyonun kullanıma sunumunu duraklattı, ancak güncellemenin çoktan cihazların %50’sine ulaştığını kabul etti.

Google’da yetkili bir mühendis tarafından yapılan açıklamaya göre problemin çözümü ile ilgili henüz bir karar verilmediği ortaya çıktı.

Kaynak

Link

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.