Haberler

Apple ve Hyundai Otomobil Üretimi Üzerine Görüşüyor

Apple yeni teknolojiler üzerinde çalışmalarına hızla devam ediyor. iPhone, iPad, MacBook ve AirPods gibi ürünler ile adından söz ettiren firma otomotiv sektörüne girmek istiyor. Son günlerde ortaya çıkan Project Titan adlı Apple Car projesi önemli ilerlemeler kaydediyor. 2024 yılına kadar kendi arabasını piyasaya sürmesi beklenen şirketin, yayınlanan son rapora göre aracını en erken 2028 yılında piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Apple Car, Project Titan
Apple Car, Project Titan

Son gelişmelere göre Kore merkezli Hyundai Motor, teknoloji devi Apple ile görüştüklerini doğruladı. Şirket “Apple’ın Hyundai Motor dahil çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunuyor. Görüşmeler henüz erken aşamada olduğu için şimdilik belirlenen bir karar yok.” açıklamalarında bulundu.

Koreli bir yayın olan Hankyung, otomobil üreticisinin Apple’a elektrikli araçlar üretmenin yanı sıra projesi yürütülen otomobil için özel piller geliştirmede yardımcı olacağını bildirdi. Ayrıca otomobilin bileşenlerinin geliştirilmesinin bir kısmı, Hyundai Motors‘un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tesislerinde gerçekleştirilecek.

Cupertino merkezli dev otomobil üretimi için gerekli kaynaklar henüz oluşturulmadığı için, Apple’ın projesi yürütülen arabayı üretmek için bir otomobil üreticisi ile ortaklık yapması mümkün görünüyor.

Kaynak: gizmochina.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.