Haberler

LC Waikiki’den Pazaryeri E-Ticaret Sitelerine Çalım

LC Waikiki, pazaryeri e-ticaret sitelerine artık ürün listelemeyecek. Sadece kendi sitesinde satış yapacak olan LC Waikiki: “Kendi pazar yerimizi kuruyoruz.”

lc waikiki e ticaret pazaryeri

Pandemiyle internet üzerinden giyim alış veriş alışkanlığı katbekat arttığı bir gerçek. Pazaryeri e-ticaret sitelerinin çılgınca reklamları yerlerini iyice sabitleştirse de kendi müşterilerinin memnuniyetsizliği, yüksek komisyon oranları, zorlayıcı şartları başka yöntemleri aramaya zorluyor.

550 yurtdışı olmak üzere toplamda 1550 mağazasıyla faaliyet gösteren LC Waikiki, artık ürünlerini hiçbir e-ticaret sitesi ve pazaryerine vermeme kararı aldı. Bu hamle pazaryerleri için büyük ölçüde ilk olduğunu söyleyebiliriz. Aracıyı ortadan kaldıracak olan LC Waikiki, lcwaikiki.com’u bir pazaryeri olarak konumlandıracak.

Şirket yönetim kurulu başkanı Vahap Küçük, “Pazaryeri internet siteleri üzerinden operasyonun kârsız olduğunu, aradaki aracıları kaldırıp, daha rekabetçi fiyat sunabilmek için bu yolu seçtik. Ürünler karsız satılıyordu. Sürdürülebilir ticaret için böyle bir karar aldık. Yıl sonunda bütün markalarımız devreye girer” dedi.

LC Waikiki: Pazar yeri kâr ettirmiyor

Ciddi bir pazar payına sahip olan tekstil devinin bu hamlesi, pazar yeri sitelerinin geleceği için kötü bir sinyal olabilir mi? Birçok sosyal mecrada mşterilerinin yüksek komisyon oranları, ödeme gecikmeleri ve sürekli ceza yaptırımları ile ilgili şikayetler çokça görülüyor. LC Waikiki’nin bu hamlesi, kendi rakipleri içinde yol açmış olabilir. Bu durum şayet bu yönde ilerlerse pazar yeri e-ticaret sitelerinin hem iç hem dış müşteri potansiyelinde ciddi bir tehlike söz konusu olabilir.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.