Haberler

Kotasız e-Devlet Uygulaması Başlatıldı

Ülkemizde hizmet veren 3 büyük operatör ile yapılan anlaşma kapsamında “Kotasız e-Devlet” uygulaması başlatıldı. Akıllı telefonları üzerinden e-Devlet’e giriş yapmak isteyen kullanıcıların paketlerinden mobil veri düşmeyecek.

e-Devlet verileri
e-Devlet uygulaması

60 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılan vatandaş portalı e-Devlet için yeni bir duyuru yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’ne ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kotasız e-Devlet döneminin başladığı duyuruldu. Buna göre akıllı telefonları üzerinden e-Devlet uygulamasına giriş yapan kullanıcıların uygulama üzerinde kullandığı mobil veri kotalarından düşmeyecek. Kotasız e-Devlet hizmeti için ülkemizde hizmet veren 3 büyük operatörle anlaşma yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’ne ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şu şekilde;

e-Devlet kullanıcı ve hizmet verileri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunmuştu. Ali Taha Koç’un açıklamalarına göre vatandaş portalı hali hazırda 60 milyon vatandaşa hizmet sunuyor. Bu rakam Türkiye vatandaşı olup 15 yaşını aşmış nüfusun %91’ini kapsıyor. Ali Taha Koç, açıklamasında ayrıca e-Devlet üzerinde 886 farklı kurumun 6 bin 665 farklı hizmeti vatandaşlara sunduğunu belirtti.

Ali Taha Koç’un e-Devlet kullanımına ilişkin açıklamaları şu şekilde;

“Salgın dönemiyle e-Devlet Kapısı’nın önemi de arttı. e-Devlet Kapısı, sadece salgın gibi olağanüstü zamanlarda işleri kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda vatandaşlarımızın zamandan da tasarruf etmelerini sağladı. e-Devlet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye yolunda atılan en büyük adım olduğunu her geçen gün ispatlamaya devam ediyor. Bugün itibarıyla kullanıcı sayısı 60 milyonu geçen e-Devlet Kapısı çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor.”

OKUMAYA DEVAM ET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu