Haberler

e-Devlet Üzerinden Abonelik İptali Resmen Başladı

Faks isteme tarihe karışıyor. Kablo TV, internet ve telefon abonelik iptalleri artık e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Günümüzde bir sorun haline gelmeye başlayan abonelik iptalleri, artık sorun olmaktan çıkıyor. e-devlet üzerinden yayınlanan yeni hizmette, kablo tv, internet ve telefon abonelikleri 24 saat içinde sonlandırılacak.

Firmaların, abonelik sonlandırmak için tüketicilere dayattığı faks talebi, artık tarihe karışıyor. Abonelik başlatmak neredeyse 5 dakikada yapılabiliyorken, artık çağ dışı olmaya başlayan faks teknolojisiyle abonelik iptali istemeleri, tüketicileri çileden çıkarıyordu.

e-devlet sistemine entegrasyonu sağlanan telefon, internet ve kablo tv firmaları artık abonelik iptallerini başvurulması halinde 24 saat içerisinde sonlandırmak zorunda.

Bayilere gitme zorunluluğunu da ortadan kaldıran hizmetin, pandemi sürecinde tüketicilerin sorun yaşamasının önüne geçecek.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.