Haberler

JVCKenwood Fidye Saldırısına Uğradı 1.5 TB Veri Çalındı

JVCKenwood, 1,7 TB veri çaldığı iddia edildiği ve 7 milyon dolarlık fidye talep ettiği iddia edilen Conti fidye çetesinin saldırısına uğradı.

JVCKenwood, Avrupa’daki satış şirketlerine ait sunucuların 22 Eylül’de saldırıya uğradığını ve saldırı sırasında verilere erişilmiş olunabileceğini açıkladı. Soruşturma hemen başlatılırken şu anda herhangi bir müşteri için veri sızıntısı doğrulanmadı sadece “Detaylar gelir gelmez şirketin web sitesinde duyurulacaktır” denildi.

JVCKenwood, Conti fidye yazılımı ile vuruldu

Bugün bir kaynak, JVCKenwood’a yönelik saldırıda kullanılan CONTI fidye yazılımı örneği için bir fidye notu paylaştı. Fidye yazılımı çetesi 1,5 TB dosya çaldığını iddia ediyor ve verileri yayınlamamak ve dosya şifre çözücü sağlamak için 7 milyon dolar talep ediyor. Verileri çaldıklarının kanıtı olarak bir JVCKenwood çalışanının pasaportu olduğu belirten bir PDF dosyası paylaştı.

Veri hırsızlığına ilişkin kanıt sağladığından beri JVCKenwood cephesinden bir cevap gelmedi. İlerleyen günler şirketin fidye ödeyip ödemiyeceğini gösterecek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.