Blog

iPhone Telefonlar ile iCloud’a Yedek Alma Rehberi

Kişisel videolarımız ve fotoğraflarımız hepimiz için çok önemli olduğunu biliyoruz. Öyleyse yedekleme işlemlerimize hep birlikte bir göz atalım.

Telefon kaybetmekten ve ayrıca her şeyini kaybetmekten daha kötü bir şey yoktur – fotoğraflar, videolar, kişiler. Ancak bunu önlemek oldukça kolaydır, çünkü bulut hizmetleri kullanıcıların değerli verilerini aygıtlarından ücretsiz olarak veya düşük bir aylık ücret karşılığında yedeklemelerini sağlar.

Artık her şeyi kaydetmek için iPhone’unuzu bilgisayara takmanıza gerek yok: iCloud servislerini telefonunuzda sürekli olarak yedek dosyaları oluşturmak üzere ayarlayabilirsiniz.

iCloud Nasıl Kurulur?

 1. Cihazınızın WiFi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 2. Ayarlar> [adınız]> iCloud’a gidin.
 3. iCloud Yedekleme’ye dokunun.
 4. Şimdi Yedekle öğesine dokunun ve yedekleme işlemi tamamlanıncaya kadar WiFi ile bağlantıda olduğunuzdan emin olun.


Artık her şey buluta aktarıldığı için (buradan oturum açma bilgilerinizle masaüstünden, tabletten veya telefondan erişebilirsiniz), en son zamanlarınız için endişelenmenize gerek kalmayacak rutin otomatik yedeklemeler ayarlamak daha iyi bir fikir olabilir.

Otomatik iCloud Yedekleme Ayarları


Ayarlar> [adınız]> iCloud> iCloud Yedekleme’ye gidin ve yedeklerin açık olduğundan emin olun.


Şimdi, telefonunuz her gün dosyalarınızı otomatik olarak yedeklemelidir.


İCloud’un 5 GB’lık ücretsiz verilerinin sizin için çok düşük olması durumunda, 50 GB için aylık 99 sent, 200 GB için aylık 3 $ veya 2 TB depolama alanı için ayda 10 ABD Doları tutarında olduğunu unutmayın.


iCloud Depolama Alanını Yükseltme

 1. Ayarlar’ı açın> [adınız]> iCloud> Depoyu Yönet veya iCloud Depolama’ya gidin.
 2. Daha Fazla Depolama Satın Al veya Depolama Planını Değiştir’i seçin.
 3. Size en uygun planı seçin
 4. Satın al öğesine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Son olarak, Apple’ın iCloud servislerine herzaman ulaşabilseniz de, yedeklemelerinizi almak her zaman iyi bir fikirdir. Google Cloud veya Amazon Web Services Cloud’u düşünün. Veya daha fazla bulut hizmeti için ödeme yapmak istemiyorsanız, dosyalarınızın kopyalarını manuel olarak kaydetmek için iPhone’unuzu düzenli aralıklarla bir bilgisayara bağlayabilirsiniz.

İPhone Dosyaları Nasıl Yedeklenir

İPhone’unuzu bilgisayara bağlayın. MacOS Catalina 10.15 bulunan Mac’lerde Finder’ı açın. MacOS Mojave 10.14 veya daha önceki bir Mac kullanıyorsanız (veya bir PC kullanıyorsanız) iTunes’u açın.

 1. Bilgisayara Güvenmenizi veya bir cihaz şifresi girmenizi isteyen bir iletişim kutusu olabilir. Ekrandaki adımları izleyin.
 2. iPhone’unuzu bilgisayarda bulun.
 3. Şimdi Yedekle’yi tıklatın. İşlem bittikten sonra, bilgisayarınızın en son yedeklemenin tamamlandığını belirten bir mesaj gelecektir.

Bir sonraki rehber yazımızda buluşmak ümidiyle …

Kaynak : https://www.popularmechanics.com/technology/apps/a29462971/how-to-backup-iphone/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu