Haberler

iPhone 11 İçin Dokunmatik Değişim Programı Duyuruldu

iPhone 11 cihazlarında bulunan dokunmatik modülüyle ilgili şirket yeni bir değişim programı başlattığını duyurdu. Şirket, belirli sayıda cihazın dokunmaya yanıt vermeyi durdurabileceğini açıkladı.

Apple, yeni bir değişim programıyla gündeme geldi. Şirket, Kasım 2019 ve Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11 cihazlarında dokunmatik sorunu yaşayabileceğini açıkladı ve web sitesi üzerinden ekran modülü değiştirme uygulamasını başlattı.

Bu sorunu gidermek için şirket ekranı ücretsiz olarak değiştirmeyi teklif ediyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi yalnızca Kasım 2019 ve Mayıs 2020 arasında üretilen iPhone 11’leri kapsıyor.

Eğer siz de iPhone 11’inizde dokunmatik sorunları yaşıyorsanız takip etmeniz gereken adımları oldukça basit.

  • Dokunma sorunları için iPhone 11 Ekran Modülü Değiştirme Programı sayfasına gidin.
  • Ülkenizi seçerek cihazınızın seri numarasıyla kontrolünüzü gerçekleştirin.
  • Ardından, bir Apple Yetkili Servis Merkezi / Apple Store’a gidin ve iPhone 11’inizi kontrol ettirin.
  • Eğer aygıtınız arızalı ve ekran değişim programı kapsamındaysa, Apple bunu ücretsiz olarak değiştirecektir.

Ayrıca, Apple’ın program için birkaç feragatnamesi de var. Şirkete göre, cihazınızda onarımı engelleyen ek hasar varsa, size ekstra maliyet çıkabilir. Örneğin, ekran camınızı kırarsanız Apple, ekran dokunma sorununu ele almadan önce onu tamir etmesi gerekebileceğini söylüyor.

Diğer taraftan, program dünya çapında ancak Apple, iPhone 11’in dokunmatik değişim programını satın aldığınız ülkeyle sınırlayabileceğini söylüyor. Bu, ABD’deyseniz ve başka bir yerde tamir etmeyi planlıyorsanız, büyük olasılıkla yapamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, bu program iPhone 11’inizin standart garantisini de uzatmaz.

Kaynak: apple.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.