Haberler

Apple, watchOS 9’u Kullanıma Sundu!

Teknoloji devi Apple, WWDC22 etkinliğinde belirttiği watchOS 9 işletim sistemini sonunda kullanıma çıkardı!

2022 Haziran ayında ön tanıtımı yapılan watchOS 9’dan sonra Apple Watch kullanıcılarını büyük bir merak sarmıştı. Üst düzey özelliklere sahip olan işletim sistemi, hem günlük yaşamı kolaylaştırması hem de pratik bir çözüm sağlaması herkesin Apple Watch’da görmek istediği şeylerdendi. Harika özellikleri bir araya getiren sistem, bu hafta itibariyle iOS 16 geldikten sonra çıkışını yaptı.

Uzun zamandır yayınlanması beklenen watchOS 9 işletim sistemi sonunda gelmeyi başardı. İşletim sisteminde ilk önce yayına alınan Watch modelleri arasında Apple Watch SE, Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 5, Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 7 geliyor. Bu serilere hızlı bir şekilde gelen sistem, pratik ve çözüm odaklı ilerlemeye çalışacak. WatchOS 9 daha önce görülmemiş AF Geçmişi ve ilaçlar uygulaması özellikleriyle de herkesi şaşırtacağa benziyor!

Apple, Akıllı Saatler ile Bilimsel Veriler Elde Edecek!

Apple, kullanıcılarının kullanım oranını artırmak için hamleler yaparken herkese uygun saat kadranları da üretmeye başlayacak. Kişilerin kendi stilini yansıtacak bu yapılar, farklı kültür ve geleneklere göre de yayınlanabileceği açıklandı. Daha önce görülmemiş bir noktayı söyleyen şirket, sanataçı Joi Fulton ile birlikte Apple Watch kadranları için çalışmaya başlayacak.

Konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Apple COO’su Jeff Williams, “Tüm dünyada kullanıcılar sevdikleriyle bağlantıda kalmalarına, gün içinde daha aktif olmalarına ve sağlık durumlarını daha iyi kontrol altında tutmalarına yardımcı olan Apple Watch’a bayılıyor. Bu sonbaharda watchOS 9, Apple Watch deneyimini yepyeni bir seviyeye taşıyacak. Kullanıcılar hem fitness, uyku ve kalp sağlığı ile ilgili bilimsel olarak doğrulanmış bilgiler elde edebilecek hem de Apple Watch’larını tamamen kendilerine özel hale getirmelerini sağlayan yeni yaratıcı olanaklara kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu