Anasayfa » Intel SSD Piyasasından Çekiliyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Intel SSD Piyasasından Çekiliyor

Intel SSD işletmesini SK Hynix’e 9 milyar dolarlık bir anlaşmayla satıyor. Böylece firma, yüksek seviye Optane hafıza teknolojisi hariç, flash hafıza ve depolama piyasasından neredeyse tamamen çekiliyor. Anlaşma Intel’in Çin’deki NAND fabrikasıyle birlikte, NAND SSD, bileşen ve wafer işlerini içeriyor.

Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için biraz daha vakit var. İki firma da satın alım işlemi için ülkelerinin hükümetlerinden onay alma aşamasında. Onayların 2021 sonuna kadar gelmesi beklenmiyor. Bu işlem gerçekleşene kadar Intel Çin’deki Dalia fabrikasında NAND ürünleri üretmeye ve “fikri mülkiyet”lerini elinde bulundurmaya devam edecek.

Intel CEO’su Bob Swan’a göre “Intel için bu anlaşma müşterilerimizin başarısında rol sahibi olmamız ve stok sahiplerimize çekici geri dönüşler sağlayabilmemiz için, yatırımlarımızı farklı teknolojilerde önceliklendirme fırsatı sağlıyor”

Bu anlaşma, şu an odağını işlemci üretimi ve veri merkezi işlerine vermeye devam eden Intel’in konsolidasyonundaki en son hamle. Intel en son 5G modem işlerini geçen yıl 1 milyar dolara Apple’a satmıştı.


Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>