Haberler

İnstagram Masaüstü Canlı Yayın Açma Özelliğini Yayınladı!

Popüler sosyal medya platformu İnstagram, yeni yaptığı duyuruyla birlikte masaüstü cihazlarda canlı yayın açma özelliğini yayınladı.

Meta uygulamaları arasında en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan İnstagram, yenilikleriyle gündeme geliyor. Uygulama içerisinde yalnızca mobilden açılan canlı yayın özelliği masaüstüne de gelerek kullanıcılara diledikleri yerden yayın yapma fırsatı verilecek. Kendi çizelgesini büyülten şirket, bu sefer farklı bir odak noktasına geçiyor.  

İnternet üzerinde canlı yayın uygulamaları her geçen gün büyüyerek gelişmektedir. İnstagram bu konumda ilk olma özelliğini taşıyan platform olsa bile kullanıcılarına belirli yerlerden canlı yayın açma şansı tanımaktaydı. Yayınlanan yeni duyuruyla birlikte İnstagram Live Producer isimli özellik masaüstü cihazlardan da canlı yayın açılabileceğini sundu. Kullanıcılar bu sayede yüksek kaliteli yayınları rahatlıkla yapabilecek ve basit bir yayın gerçekleştirebilecekler. Bununla birlikte ses kalitesi sorunu da uygulama içerisinde yaşanıyordu. Bu sorunu da çözmek isteyen Meta, oluşturduğu yeniliklerle birlikte bambaşka bir döneme geçmeye hazırlanıyor.

İnstagram Live Producer Yakın Zamanda Türkiye’de!

Meta, İnstagram Live Producer seçeneğinin yakın zamanda geleceğini duyurdu. Öncelikle ABD’de yayınlanacak olan özellik, yakın zamanda Türkiye’de de kullanılmaya başlanacak. Kullanıcıların aktif olmalarını da etkileyeceği düşünülen bu özellik sayesinde uygulamanın da kalite düzeyinin artırılması düşünülüyor. Özellikle Meta bu konuda diğer platformlarına da aynı yeniliği uygulayacağı beklenilmekte.

Youtube, Twitch ve TikTok platformları kullanıcılar için mobil üzerinden canlı yayın yapma fırsatı verdiği gibi masaüstünden de imkan tanımaktadır. Bu uygulamaların her birinde masaüstü cihazlardan canlı yayın açmak oldukça kolaydır. Lakin mobile göre daha da akışkan ve kaliteli bir sunum yapma seçeneği masaüstü cihazları daha fazla öne çıkarıyor. İnstagram’da bu şansı uzun bir süre sonra bünyesine katarak kendisini bir ileri seviyeye taşıyacak. Yapılan son testler ile birlikte güncellenen proje, altyapı olarak hazır hale geldikten sonra kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu