Haberler

Apple’ın İkinci Jenerasyon AR/VR Başlıkları Daha Alınabilir Olacak

Apple’ın dedikodusu yapılan 300 dolarlık sanal gerçeklik gözlükleri kulağa kabus gibi geliyor olabilir. Analist ve Apple uzmanı Ming-Chi Kuo’ya göre firma şimdiden ikinci jenerasyon bir AR/VR başlık üzerinde çalışıyor. Söz konusu başlığın 2025 yılında çıkarılması bekleniyor. Ming’e göre bu başlığın hem üst seviye hem de daha satın almaya uygun versiyonları bulunacak.

Ming-Chi net olarak fiyat bilgisi paylaşmadı. Dolayısıyla bu “alınabilir” fiyatların ne olduğu konusunda bir şey bilinmiyor.

Apple’ın ilk jenerasyon arttırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik gözlükleri henüz resmi olarak açıklanmadılar bile. Apple’ın ilk jenerasyon başlıklarının bir kaç aylığına ertelendiği ve ne zaman çıkacaklarının bilinmediği söyleniyor. Ming-Chi’nin kendisi daha önce, Apple’ın 2023 ocak ayından önce bir açıklamada bulunmayacağını söylemişti.

The Elec’den gelen benzer dedikodular başlıkların LG Display tarafından sağlanacak OLED paneller kullanacağı yönündeydi. Sony’nin ise ilk nesil başlıklar için ana mikro OLED panelleri tedarik ettiği söyleniyor.

Kaynak: gizmodo.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu