Haberler

İnstagram, Videolarını Reels’e Dönüştürebileceğini Açıkladı

Uzun zamandır en fazla kullanım sayısını elinde tutan İnstagram, yeni video düzenlemesiyle gündeme geldi. Kullanıcıların yüklediği her video artık Reels olarak yayına alınabilecek.

Sosyal medya platformlarının rekabeti son hızla devam ediyor. Uygulamalar yeni güncellemeleri daha çok kullanıcılarının yararına sunarak platformda daha fazla vakit geçirmeleri üzerine kurmakta. İnstagram 2022 yılında yayınladığı bütün yeniliklerini videolar üzerinde tutuyor. Elbette bunun büyük bir nedeni olsa da TikTok’la rekabet içerisinde oluşu burada fazlasıyla öne çıkmakta.

Meta, İnstagram üzerindeki çalışmalarına son hızla devam ederken yeni duyurularla gelmeye başladı. Platformun önde gelen isimlerinden olan Matt Navara, Twitter üzerinden yayınladığı ekran görüntüleriyle yeni bir güncelleme üzerine çalıştıklarını söyledi. İçerik olarak derin noktalara değinen sosyal medya danışmanı, İnstagram Reels videoları herkese açık olma durumuna göre yayınlayabileceğinizi söyledi. Bununla birlikte şahsi Reels videolarınızı oluştururken ses özelliğinden faydalanabileceğinizi de dile getirdi. Yeni yayınlanacak olan güncellemelerle birlikte Reels’leri daha kullanışlı ve vakit geçirilmesi uzun bir yer olarak göreceğiz gibi duruyor.

İnstagram Reels Daha İşlevsel Olacak

Getirilecek olan yeniliğin uygulamada duracağı net olmasa da işlevsel açıdan çok kolay olacağı düşünülüyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Matt Navara: ‘’İnstagram Reels’teki video izleme deneyimini kolaylaştırma ve iyileştirme çalışmalarımızın bir parçası olarak bu özelliği test ediyoruz.’’ dedi. Kullanıcıların platformu daha etkin kullanım sağlamasını isteyen uygulama her şeyi basitleştirmek istiyor. Özellikle bu konuda Reels’ler fazlasıyla önemli bir husus gibi duruyor.

İnstagram son zamanlarda yayınladığı yeni duyuruyla birlikte hesapların Reels videolardan para kazanabileceğini de duyurmuştu. Özgün ve doğru bir çalışma sergileyen bütün kullanıcılar bu ödüllerden faydalanabileceği bilindiği gibi platformun artık video alanına gösterdiği ilginin de büyüdüğünü anlayabiliyoruz. Özellikle geçtiğimiz yıla göre izlenim oranının %100 büyüme göstermesi uygulamanın da video biçimlerine özen göstermesine neden oluyor. Bu nedenle birlikte yapılacak yeni güncellemenin yükleme yapılan videolara yönelik olabileceği büyük bir ihtimal.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu