Haberler

Instagram ve Facebook İçin Beklenen Özellik Geldi!

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram ve Facebook’a beklenen özellik geldi. Platformlarda artık NFT özelliği aktif olacak!

Gelişen teknoloji dünyası durmak bilmezken Meta’dan yeni bir hamle daha geldi. Son zamanlarda adımlarını Metaverse ve NFT yönünde kullanan şirket, uygulamaları için bu özellikleri devamlı geliştireceğini söylemişti. Bugün yapılan açıklamayla birlikte NFT seçenekleri Facebook ve Instagram’a getirildi! İşte haberle ilgili detaylar…

Meta, geçtiğimiz ay içerisinde Instagram için NFT özelliklerini getireceğini, kullanıcıların uygulamadan NFT’leri hem satın alabilecek hem de satabileceklerini söylemişti. Konu hakkında detaylı açıklamalar yapan Mark Zuckerberg, bu alandaki düşüncelerini ufak tüyolarla paylaştı. Son yapılan hamleyle birlikte ise NFT’ler sunulmaya başlanarak çoğu seçenek aktif hale getirildi.

Instagram ve Facebook’ta NFT Şu Anda 100 Ülkede Aktif!

Dijital varlıklar alanında çalışmalarını diğer şirketlere göre daha hızlı yapan Meta, en büyük platformlarından Instagram ve Facebook’u kripto para alanında geliştirmek istiyor. Kullanıcılarına bu sistemleri daha fazla sunabileceğini düşünen şirket, yeni yayınladığı bildirisiyle bazı açıklamalar da bulundu. Bu açıklamalar içerisinde hikayeler, gönderi ve mağaza alanlarından NFT koleksiyonlarınızı kolaylıkla paylaşabileceğiniz söyleniyor. Bunun yanında değinilen farklı bir nokta ise uygulamaların medya platformu olmasından yanı sıra dijital bir pazar olarak da kullanılmaya başlanacağı yönünde. 

Instagram ve Facebook haricinde Reddit platformunun da NFT’ler için çalıştığı bilinmekte. Normal olarak NFT’leri sunmayı planlamayan Reddit, her kullanıcısı için belirli avatarlar sunarak bu sistemi bir taban haline getirecek. Böylelikle NFT daha çok kişiler tarafından kullanılması sağlanacak.

Uygulamaların NFT mağazalarına erişebilmek şu anda sadece belirli ülkelerde geçerli oldu. 100 farklı ülkede aktif hale gelen sistem, yakında bütün Dünya’ya sunularak herkesin kullanması sağlanacak. 

Kaynak

Okumaya Devam Edin:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu