Haberler

İngiltere, Microsoft Blizzard Anlaşması Hakkında Soruşturma Açtı

İngiltere Rekabet Düzenleyicisi, Microsoft ve Activision Blizzard’ın satın alım anlaşmasından sonra soruşturma başlattı. Büyük anlaşma içerisinde bazı sorunlar yaşanıldığı söyleniyor.

Oyun sektöründe lider konumda olan Activision Blizzard, bütün Dünya’ya bambaşka oyunlar sunmaktadır. Bünyesine bulunan World of Warcraft ve Call of Duty gibi oyunlarla tanınan şirket, geçtiğimiz zamanlarda Microsoft tarafından satın alınmasıyla duyuruldu. Bu anlaşmanın ardından bir şeylerin ters olmasıyla alakalı İngiltere soruşturma başlattı.

Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla birlikte bütün Dünya’ya ses getiren olaylar yaşanmaya başladı. Genel olarak kullanıcılar bir sorun yaşamasa bile İngiltere tarafından Microsoft’a soruşturma açıldı. Soruşturma içerisinde anlaşmanın şirketler arasındaki rekabeti önemli ölçüde artırıp artırmayacağına dair çalışmalar yürütülecek. Bünyesinde bulunan bütün oyun ve uygulamalarda önemli ölçüde gelişme gösteren oyun şirketinin diğer firmalara da etki edebilmesi söz konusu.

Microsoft Blizzard İçin Harekete Geçmeye Başladı

Microsoft tarafından 68,7 milyar dolara satın alınan Activision Blizzard harika projelerle gün yüzüne çıkacakken İngiltere Rekabet Düzenleyicisi soruşturma başlattı. İngiltere yayınladıkları soruşturma raporlarıyla birlikte bütün şirketlerin belirli bir konumda ilerlemesini istiyor. Durum hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Microsoft Genel Danışmanı Lisa Tanzi: ‘’ İngiltere Rekabet Düzenleyicisi’nin anlaşmamıza daha yakından bakmalarının uygun olduğunu düşünüyoruz. Oyun işimizi nasıl ilerleteceğimizi planladığımızı ve sektörde daha fazla yarar sağlayabileceğimiz konusunda inancımız tam.’’ ifadelerini kullandı. 20 Temmuz tarihine kadar net bir cevap arayan Rekabet Düzenleyicisi, Microsoft’tan tam bir yanıt arıyor.  

Microsoft tarihindeki en büyük satın alımlarından olan Activision Blizzard, büyük kampanyalarla karşımıza çıkmakta. Özellikle Microsoft oyuncu kitlesine hitap edebilmek adına muhteşem işler yürütecek gibi duruyor. Bu konumda oyunculara farklı oyunlar, indirimler ve özel oyun günleri tasarlanarak harika deneyimler yaşatılacak. Satın almasıyla birlikte çalışmalara başlayan Microsoft Blizzard şirketini üst seviyelere taşıyacağı düşünülüyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu