Haberler

Edge Fotoğraf Düzenleme Özelliğini Yayınladı

Edge, kullanıcılarına harika yenilikler yayınlarken bir özelliğini daha açıklığa kavuşturdu. Yeni yayınlanan özellikle birlikte tarayıcı üzerinden fotoğraflar ve resimler kolaylıkla düzenlenebilecek.

Microsoft tarafından geliştirilen web tarayıcı Edge, harika yeniliklerle tekrardan gündeme geliyor. Bünyesinde farklı ve etkileyici özellikleri ücretsiz sunan tarayıcı bir seçenek daha yayınladı. Yayınlanan bu özellikle birlikte herkes Edge üzerinden fotoğraf düzenleme yapabilecek.

Piyasa üzerinde onlarca farklı tarayıcı yer almaktadır. Bütün tarayıcılar farklı özellikler ve rakiplerinden daha avantajlı olmak üzere yarışırken Microsoft kendi çizelgesini takip ediyor. Şirketin yeni ortaya çıkan özelliği herkes tarafından merakla büyüdü ve açıklığa kavuşturulması bekleniyor. Bir sosyal medya platformu üzerinden yayınlanan Edge Canary yeniliğinde ki fotoğraf düzenleyici bir anda ilgi çekmeye başladı. Bu seçenek sayesinde hiçbir ek uygulama kullanmaya gerek kalmadan düzenlemeler yapılabileceği duyuruldu.

Edge Tarayıcı Üzerinden Fotoğraf Düzenlemeye İzin Verecek

Rakiplerinden her zaman önde olmaya çalışan şirket, yakın rakibi Google’dan daha farklı özellikler üretme peşinde. Sisteme gelişi bu yıl içerisinde olabileceği söylenen düzenleyici Windows 10 ve Windows 11 için gelmesi planlanıyor. Kullanım açısından ön bakış içerisinde fotoğrafları kırpma, düzenleme, filtre ekleme ve üzerinde yazı yazma hakkı bulunmakta. Gelecek düzenlemelerle birlikte bambaşka fırsatların da sunulacağı düşünülen yenilik, kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyor.

Microsoft, Edge için gerçekleştirdiği hamleleri özgün olarak sunmaya çalışıyor. Özellikle yeni yayına alınan Microsoft Canary, bir web tarayıcısı şeklinde hizmet gösterirken teknolojiyi daha verimli kullanılabilir hale getirmesi düşünülmekte. İçerisinde yer alan birbirinden değişik uygulamalar arasında fotoğraf düzenleyicisinin de olacağı kesinleşti. Bu seçenek sayesinde fotoğraflarınızı kaydetmeden düzenleyebilir ve dilediğiniz oynamayı üzerinde yapabilirsiniz.  

Henüz yayınlanmayan yeniliğin şimdiden çok fazla sevileceği görülüyor. Sosyal medya platformları üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar, etkileyici ve pratik bir sistem olacağını düşünmekte.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu