Haberler

Huawei Oyun Konsolu Piyasasına Giriyor

Huawei, şimdi de konsol piyasasına girmek istiyor. Şirket ayrıca oyuncu laptopları da geliştirerek, oyun piyasasına girmeyi hedefliyor.

Farklı türlerde tüketici ürünleriyle geniş bir kitleye ulaşan Huawei, gözünü şimdide oyuncu pazarına dikti. Özellikle cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlarıyla pazarda adından söz ettirmeyi başaran şirketin, oyuncu pazarında da başarılı olup olmayacağı merak konusu.

Huawei şirket logosu

Weibo‘da ortaya çıkan bilgilere göre Huaewi konsol pazarına girmek için kolları sıvadı. Çinli teknoloji devi bu hamleyle Playstation ve Xbox‘a rakip olacak. Şirket ayrıca, oyuncular için dizüstü bilgisayarları tasarlayacak.

Ancak oyun konsolu geliştirme dizüstü bilgisayarlara nazaran daha zor olduğundan, şirket bu yıl dizüstü oyuncu bilgisayarlarıyla karşımıza çıkacak.

Öte yandan ortaya çıkan bilgilerde, dizüstü bilgisayarlara ait herhangi bir teknik bilgi verilmemiş. Ancak Huawei, oyuncu pazarına güçlü girmesi için her bütçeye uygun oyuncu laptoplarını karşımıza çıkaracaktır.

Son olarak şirket 2020 yılı için ilk oyuncu bilgisayarını tanıtmaya hazırlandığı ancak bu kararından vazgeçtiği de verilen bilgiler arasında.

Kaynak: huaweicentral.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.