Haberler

Facebook Clubhouse Kopyası Bir Uygulama Geliştiriyor

Fikirlerini rakiplerinden koparmakla tanınan bir şirket olan Facebook, gözünü popüler uygulama Clubhouse‘a dikti. New York Times‘ın haberine göre şirket, son dönemin popüler uygulaması Clubhouse benzeri bir uygulama üzerine çalışıyor. Ayrıca haberde uygulama gelişiminin erken safhalarında olduğu bildiriliyor.

Facebook Tarafından Clubhouse Benzeri Bir Uygulama Geliştiriliyor
Facebook Tarafından Clubhouse Benzeri Bir Uygulama Geliştiriliyor

Elbette Facebook sosyal medya trendlerini kopyalamak ve bünyesine eklemek konusunda çekingen bir şirket değil. Şirket Snapchat’tan aldığı hikayeler ve geçen yıl piyasaya sürülen TikTok rakibi Reels dahil olmak üzere pek çok taklit uygulama geliştirdi.

Kısa sürede değeri 1 Milyar ABD dolarını geçen Clubhouse, sosyal medyaya yeni bir soluk getirdi. Piyasadaki rakiplerinin gözünden kaçmayan bu yükseliş rakip şirketleri harekete geçirdi. Facebook tarafından çalışmalara başlandığı haberi ise CEO Mark Zuckerberg’in bir Clubhouse odasında yaptığı konuşmanın hemen ardından geldi.

The New York Times haberine göre proje yeni başladı ve henüz geliştirme aşamasında. Ayrıca üretilecek uygulamanın ne zaman çıkacağı konusunda da bir bilgi yok.

Kaynak: theverge

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.