Haberler

Apple Eski MacBook Pro Modelleri İçin Ücretsiz Pil Değişim Programı Başlattı

Apple 2016 ve 2017 Macbook Pro modelleri için ücretsiz pil değişim programı başlattı. Pili %1’in üzerine çıkmayan cihazların bataryaları için Apple tarafından ücretsiz değişim gerçekleştirilecek.

APPLE MAC
Apple Eski MacBook Pro Modelleri İçin Ücretsiz Pil Değişim Programı Başlattı

Apple resmi destek platformunda yayınlanan açıklama ise şöyle;

2016 veya 2017 MacBook Pro bilgisayarlarında pilin %1’den fazla şarj olmaması sorunu yaşamıştır. Bu aygıtlardaki pil sağlığı “Servis Öneriliyor” iletisini gösterir. Pil sağlığı pilin Normal olduğunu gösteriyorsa piliniz bu sorundan etkilenmemiştir. 2016 veya 2017 MacBook Pro’nuz bu davranışları gösteriyorsa pilinizin ücretsiz olarak değiştirilmesi için Apple’la irtibat kurun. Bilgisayarınız ücretsiz pil değişimine uygun olup olmadığının doğrulanması için servis işleminden önce incelenir.

Destek metninde ayrıca bu problemin diğer modellerde yaşanmaması adına yeni bir macOS güncellemesi yayınladığına değiniliyor. macOS Big Sur 11.2.1 veya sonraki güncellemeler ya da macOS Catalina 10.15.7 ek güncellemesi sorunun yaşanmasını önlüyor.

Ücretsiz Destek Alacak Bilgisayar Modelleri

  • MacBook Pro (13­ inç, 2016 ya da 2017, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016 ya da 2017, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

Ek olarak 15 inçlik 2016 ve 2017 model Macbook Pro’lar da ücretsiz destek alacak.

Kaynak: Apple

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.