Haberler

Google’dan Rekabet Kurulu Açıklaması Geldi

Google, Rekabet Kurumu’nun verdiği 196 milyon TL’lik ihlal cezasıyla ilgili açıklama yaptı. Arama sonuçlarıyla değil reklam gösterimiyle gelir elde ettiğini belirten Amerikalı şirket, “Google üzerindeki her reklam açık bir şekilde işaretlenerek diğer arama sonuçlarından ayrılmaktadır. ” dedi. Google, yanlış anlamaları gidermek için Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Rekabet Kurulu’ndan, Google’a 196 Milyon TL Ceza

Rekabet Kurulu’yla dönem dönem ceza muhabbetleriyle gündeme gelen ABD merkezli teknoloji üreticisi Google yine aynı konuyla gündeme geldi. ‘Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.’, ‘Google International LLC’, ‘Google LLC’, ‘Google Ireland Limited’ ve ‘Alphabet Inc.’ şirketi hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığı açıklanmıştı. Rekabet Kurulu’nun Google’a verdiği 196 milyon 708 bin 65,78 liralık adli para cezası açıklamasının ardından, bugün şirketin söz konusu cezayı reklam verenlere verdiği komisyondan düştüğü de ifade edilmişti. Google, Rekabet Kurulu kararının ardından konuyla alakalı bir açıklamada bulundu. 

Google’ın Tarafından Yapılan İlk Açıklama Şu Şekilde:

“Kullanıcılar, Google’dan güvenebilecekleri ve yüksek nitelikli arama sonuçları sunmasını bekliyor. Biz de kullanıcılarımızın bu beklentisi doğrultusunda onlara en ilgili yanıtları sunarken arama sonuçları ile değil, reklam gösterimlerimizle gelir elde ediyoruz. Google üzerindeki her reklam açık bir şekilde işaretlenerek diğer arama sonuçlarından ayrılmaktadır. Yapıcı yaklaşımımızı sürdürerek, Google arama hizmetinin nasıl çalıştığına ilişkin yanlış anlamaları gidermek üzere Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

ÇözümPark Webcast Video – Mvision Cloud ile Bulut Ortamlarında Veri Güvenliği

Alexa, Artık İsteklerinizi Siz Söylemeden Tahmin Edebiliyor

Instagram Yıllar Sonra Ana Ekran Tasarımını Değiştiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu