Haberler

Instagram Yıllar Sonra Ana Ekran Tasarımını Değiştiriyor

Son yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram uzun yıllar sonra ilk kez ana ekranda köklü bir değişikliğe gidiyor. Yeni güncelleme beta sürümün kullanıcıları ile önceden paylaşılarak normal uygulama sürümüne eklendi.

Şirket, ana ekrana Tiktok uygulamasına benzer nitelikleriyle dikkat çeken Reels ve kişiselleştirilmiş önerileri, editörlerin @shop kanalı tarafından seçtiklerini, alışverişe açık videoları ve yeni ürün koleksiyonlarını gösterecek Shop butonlarını ekledi.

Instagram Yeni Ana Ekran Güncellemesini Yayınlıyor

Uygulama için yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte beğenilen gönderiler sekmesi ve kişilerin fotoğraf yüklediği oluştur sekmesi, Direct Message kutusunun yanındaki sağ üst köşeye taşınıyor. Böylelikle gönderi paylaşma, beğenilen gönderilere ulaşma ve Direct Message sekmesi yan yana gelerek daha kolay bir kullanım deneyimi sağlanıyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri bir blog gönderisinde “Bu değişiklikleri hafife almıyoruz. Instagram’ın ana ekranını uzun süredir büyük bir şekilde güncellemedik, ancak insanların kültürü yaratma ve bundan zevk alma şekli değişti ve Instagram için en büyük risk çok hızlı değişmemiz değil, değişmediğimiz ve alakasız kalmamamız. Yeni tasarım konusunda heyecan duyuyoruz ve basitlik temel değerimize sadık kalarak uygulamaya çok ihtiyaç duyulan bir yenileme sağladığına inanıyoruz.” ifadelerini kaydetti.

SON HABERLER

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.