Anasayfa » Google’dan ADT Ev Güvenlik Sistemlerine Dev Yatırım

Makaleyi Paylaş

Haberler

Google’dan ADT Ev Güvenlik Sistemlerine Dev Yatırım

Google, bugün güvenlik şirketi olan ADT ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Her iki şirket de ortak pazarlamayı ilerletmek için ortak pazarlama, ürün geliştirme, teknoloji ve çalışan eğitimi için kullanılmak üzere belirli ilerleme elde edilmesine bağlı olarak 150 milyon $ ek taahhütte bulunacak.

Google herhangi bir ayrıntıyı vurgulamadı, ancak şirket, cihazlarını, hizmetlerini ve teknolojisini ADT’nin profesyonel teknisyen ağı ile birleştirmeyi planladığını belirten Nest cihazlarını işaret etti. ADT teknisyenleri, Nest Hub Max ve Nest Cam IQ Indoor gibi cihazları satabilir ve kurabilir . 

Google ayrıca, yeni oluşturulan B Sınıfı adi hisse senetlerinin hisseleri karşılığında ADT’e 450 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Bu anlaşma bu yılın sonunda sona erdiğinde, Google, ADT’in olağanüstü toplam öz kaynaklarının yaklaşık % 6,6’sına sahip olacak.

Google yatırımıyla ilgili haberler üzerine ADT’in stokunun Pazartesi günü açılış zilinden önce % 60 oranında arttığı bildirildi.

Kaynak


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>