Haberler

Google, Yavaş Yüklenen Web Sitelerini İşaretleyecek

Google, web sitesi geliştiricilerini daha hızlı yanıt veren siteler yapmaya zorlamak için siteleri derecelendirip etiketleyeceğini açıkladı.


Google’dan yapılan açıklamada “ Chrome gelecekte rozet ve verilecek oylar sonucunda yavaş ve hızlı web sitelerini bir birinde ayırabilir ” denildi.


Chrome geliştiricileri, yaptıkları açıklamada şuan için “ Rozet “ ifadesini kullanıyorlar, bu sayede sitelerin hızlı ve yavaş olarak ayırabileceklerini ama henüz puanlama sistemi üzerinde çalıştıklarını sözlerine eklediler.


Bir site yüklenirken , Chrome site yükleme aşamasında kullanıcıya bir uyarı çıkarıyor ve sitenin hızlı veya yavaş olduğuna dair bir paylaşımda bulunuyor. Chrome geliştiricilerine göre bu durum web site geliştiricilerini daha hızlı site yapma konusunda teşvik edeceği yönünde ancak diğer bir görüşte Google’un yazılımcılar üzerinde baskı yaptığı yönünde.Zaman neyi gösterecek bekleyip göreceğiz.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.