Haberler

Google Play Müzik Tamamen Öldü

1 Yıldan fazla bir süredir Google Play Müzik’in günlerinin sayılı olduğu biliniyordu. Ölümü resmi olarak açıklanmıştı ama daha şimdi tamamen gerçekleşti. Google Android ve web platformlarında GPM’in halihazırda kısa olan ömrünü bitirdi.

Şu an Android uygulaması açıldığında beyaz bir ekranda Play Music logosunun Youtube Müzik logosuna dönüştüğü görülüyor. Karşılaşılan metinde GPM’in artık mevcut olmadığı ve tüm Play müzik kütüphanenizi Youtube Müzik’e taşıyabileceğiniz yazıyor. Altındaki iki düğme ile işlemi gerçekleştirebiliyor ya da verilerinizi düzenleyebiliyorsunuz. Verilerinizi düzenleyebileceğiniz düğme sizi bütün kütüphanenizi indirip silebileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. İşiniz bittiğinde uygulamanın ikonu ana sayfadan siliniyor.

Bu geri dönüşü olmayan bir ölüm. Telefonunuzun saatini el ile geri alarak değiştirmeniz de uygulamanın ölümüne engel olmuyor.

Eğer offline dinlemek için müzik indiriyorduysanız artık bunu Google Play Music uygulaması ile yapamıyorsunuz. Ve buna rağmen önceden indirdiğiniz müziklerin verileri telefonunuzda hala yer kaplamaya devam ediyor. Ya uygulamayı tamamen kaldıracaksınız ya da uygulama ayarlarına girdiğinizde gördüğünüz “Depolama” seçeneğinden GPM’in ön belleğini ve offline müziklerinizi bizzat sileceksiniz.

İnternet tarayıcınız ile girdiğiniz music.google.com da artık çalışmıyor. Siteye girdiğinizde yukarıda bahsedilen aynı şeylerle karşılaşıyorsunuz ve eğer Google Play Music hesabınızda kayıtlı müzikler var ise bunları Youtube Müzik’e aktarabiliyorsunuz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu