Anasayfa » Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı Konferans Yazılımları Hakkında Genelge Yayımladı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı Konferans Yazılımları Hakkında Genelge Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı, kamu kurumları ve yüksek öğretim kurumlarında iletişim ve uzaktan konferans için kullanılan yazılımlar hakkında 06 Temmuz 2019 tarih ve 2019/12 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımladı.

Genelgede, özellikle yabancı yazılımların kullanımlarının fazla olduğu ve bu yazılımlarda ortaya çıkan güvenlik açıklarına dikkat çekildi ve ayrıca yerli ve milli yazılımların kullanımının teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması istendi.

Özellikle kritik veri içeren sistemlerin yurt dışındaki bulut sunucularında saklanması yerine kurumların kendi sistemlerinde veya kurumların kontrolündeki yerel hizmet sağlayıcıların da barındırması gerektiği bildirildi. Ayrıca beraber çalışılan donanım ve yazılım üreticilerinin ürünleri üzerinde herhangi bir güvenlik açığı içermediğine dair taahhütname imzalanması gerektiği açıklandı.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>