Anasayfa » Google, Kendi VPN Hizmetini Duyurdu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Google, Kendi VPN Hizmetini Duyurdu

Yeni bir hizmetle daha karşımıza çıkan Google, kendi VPN hizmetini resmen duyurdu. Google One paketleri kapsamında sunulan VPN hizmeti, şu an için sadece ABD’deki Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Google’a göre hizmet, ilerleyen aylarda Windows, Mac ve iOS platformlarında da kullanılabilecek.

VPN, dünya genelinde sıklıkla tercih edilen hizmetlerden bir tanesi. Gerek yasaklı sitelere girmek gerekse internetteki gizliliği sağlayabilmek adına kullanılabilen bu hizmetler oldukça popüler. Şimdiyse kullanıcılar, yeni bir VPN hizmetinden faydalanabiliyorlar. Üstelik bu hizmet, ABD merkezli teknoloji devi Google tarafından sunuluyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin VPN hizmetini kullanabilmek için, 2 TB depolama alanı sunan paketi kullanmak gerekiyor. Bu paket Türkiye’de 28,99 TL (aylık), ABD’de ise 9,99 dolar (aylık) karşılığında satın alınabiliyor. Ancak Google One’ın 2 TB’lik paketini Türkiye’de satın almış olsanız da VPN hizmeti için bir süre beklenilmesi gerekiyor.

Google, VPN hizmetinin şu an için sadece Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebileceğini söylüyor. Ancak şirket, önümüzdeki aylarda Windows, Mac ve iOS kullanıcılarının da VPN hizmetinden faydalanabileceklerini söylüyor. Ayrıca şirket, VPN hizmetinin kapsamını da önümüzdeki aylarda genişletecek. Şu an için resmi bir takvim olmasa da dünyanın her yerindeki kullanıcılar, Google’ın VPN hizmetini deneyimleyebilecekler.

Google’ın VPN hizmeti, tıpkı diğer geliştiricilerin VPN hizmetleri gibi çalışıyor. Kullanıcılar, bu hizmeti kullanarak ülkelerinde yasaklı sitelere ulaşabiliyor, internete eriştikleri konumları değiştirebiliyorlar. Google bu hizmetle, bir süredir kullanılabilen One’ı daha çekici hale getirip daha fazla tüketiciye ulaşmayı amaçlıyor.

Kaynak


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Apple 4. Çeyrekte Rekor Gelir Açıkladı

Starlink, Açık Betasını Kullanıma Sunuyor

Zoom, Teams Gibi Uygulamalara Yerli Rakip: UZEP

Makaleyi Paylaş

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>