Anasayfa » Apple 4. Çeyrekte Rekor Gelir Açıkladı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Apple 4. Çeyrekte Rekor Gelir Açıkladı

Apple, yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. 64,7 Milyar Dolarlık rekor gelir açıklayan Copertinolu şirket, yatırımcılarına güven verdi.

26 Eylül 2020 de sona eren 4. çeyrek raporlarını açıklayan Apple, Pandemi döneminde elde ettiği 64,7 Milyar Dolar gelirle rekor kırmayı başardı.

Apple Ceosu Tim Cook yaptığı açıklamada “Covid-19’un devam eden etkilerine rağmen Apple, şimdiye kadarki en üretken ürün tanıtım döneminin ortasında ve ilk 5G özellikli iPhone serimizin öncülüğünü yaptığı tüm yeni ürünlerimize gelen tepkiler son derece olumlu olmuştur. Apple ürünleri, uzaktan öğrenmeden ev ve ofise kadar, pandemi devam ederken kullanıcılar için dünyaya açılan bir pencere oldu ve ekiplerimiz yaratıcılık, tutku ve yalnızca Apple’ın sunabileceği türden büyük fikirlerle bu anın ihtiyaçlarını karşıladı. Mac ve Hizmetler için tüm zamanların rekorları ile Eylül çeyrek rekoruyla kapattı” dedi.

Rekor çeyrek haberi, iPhone satışlarının bir önceki yıla göre %16’dan fazla düştüğü ve Apple’ın gelecek çeyrek için rehberlik sağlamadığı yönündeki olumsuz haberlerin biraz olsun yumuşamasına sebep oldu.


Diğer taraftan Mac ve iPad gelirleri analistlerin beklentilerini aştı. Mac geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %29, iPad geliri ise %46 arttı. Evden çalışmanın etkisiyle satışların arttığı muhtemel görülüyor. Apple’ın giyilebilir cihazlarının (Airpods, Beats, Apple Watch) satışları yıldan yıla %20; hizmet gelirleri ise %16 arttı.

Kaynak

Son Haberler

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>