Haberler

Hollanda Hükümeti Google Workspace Araçlarını Kullanacak

Hollanda hükümeti ve Google arasından yapılan yeni anlaşma ile birlikte Google’ın Workspace araçlarının kamuda kullanılacağı belirtildi. Google’ın ülkemizde pek çok şirkette de kullanılan Workspace geçtiğimiz yıl ülkenin eğitim kurumlarında da kullanılmaya başlanmıştı.

Google Workspace Araçları Artık Kamuda Kullanılacak

Kurulan ortaklıkla birlikte Hollanda’daki kamu kurumları artık Google’ın Chat, Docs, Meet, Gmail ve diğer faydalı Google araçlarını kullanabilecek. Konu hakkında açıklama yapan Google Cloud Genel Müdürü Joris Schoon şu ifadeleri kullandı:

Google Workspace ürünleri ve çözümleri için Google Workspace’i tercih eden Hollanda hükümetinin verimliliğini arttırması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Ayrıca kamu hizmetlerine, daha fazla uygulama ve servis sunmak adına yeni servisler üzerinde Hollanda hükümeti ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Google, Hollanda hükümetinin hangi tarihten itibaren Google Workspace’e geçeceğini söylemedi ancak Google’ın Workspace hizmetini artık kamu hizmetleri içinde sunması, servislerin ne denli faydalı ve güvenli olduğunun da bir göstergesi. Son olarak Google Workspace içinde Gmail, Google Drive, Google Hangouts, Google Takvim, Google Dokümanlar, Google Docs, Google E-Tablolar, Google Slaytlar, Google Keep, Google Vault, Google Forms, Google Sites, Google Currents da dahil olmak üzere popüler Google web uygulamalar bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu