Haberler

Google, Geçmiş Yıllarda Yaşadığı DDoS Saldırısını Açıkladı

Google Cloud ekibi, Eylül 2017’de Google servislerini hedef alan 2.54 TBPS büyüklüğünde bir DDoS saldırısı olduğunu açıkladı. Bu saldırı Şubat ayında Amazon servislerine düzenlenen 2.3 TBPS büyüklüğündeki DDoS saldırısından daha büyük. Google Servislerine yapılan bu DDoS saldırısı bugüne kadar kaydedilmiş en büyük DDoS saldırısı oldu.

Google güvenlik ekibi (TAG), üst düzey tehdit gruplarını analiz ettiklerini ve gerçekleşen saldırının devlet destekli bir grup tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Google güvenlik ekibi, saldırının Çinli internet servis sağlayıcılarının (ASN4134, 4837, 58453 ve 9394) üzerinden geldiğini belirttiler.

Gerçekleşen bu saldırıyı üç yıl boyunca gizli tutan Google, hedefleri bozmak için DDoS saldırılarını kötüye kullanan Devlet destekli hacker gruplarının çoğaldığını ve bu konuda global bir farkındalık yaratmak için açıkladıklarını belirttiler.

Google Cloud ekibi, önümüzdeki yıllarda DDoS saldırılarının daha fazla yoğunlaşacağını bildirdi.

Kaynak

Google Rapor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.