Haberler

Google, Bir Uygulamanın Daha Fişini Çekecek!

Sonlandırdığı projeler ve uygulamalar ile tepki çeken şirket, yine bir uygulama ile ilgili tepki çeken karar ile gündeme geldi. Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak.

Google, App Store ve Google Play mağazalarından kaldırılan uygulama ile ilgili açıklama yaptı. Uygulamaların mağazandan kaldırıldığını e-posta yolu ile duyurdu. 1 Aralık 2020’de projenin tamamen sonlandırılacağını ve kullanıcıların uygulamaya erişim sağlamayacağını belirten şirket, uygulamayı 2016 yılında hayata geçirmişti.

Kervana Güvenilir Kişiler de Katıldı

Güvenilir Kişiler, insanların güvendikleri arkadaşlarının ve aile üyelerinin konumlarından haberdar olmalarının bir yolu olarak ilk olarak yaklaşık dört yıl önce başlatıldı. Güvenilir Kişiler uygulaması ile yalnızca konum paylaşımı yapılmıyor aynı zamanda bir kişinin son etkinliğini ve cihaz pil durumunu da görülebiliyordu. Google, Güvenilir Kişiler’i yeterli kullanıcı sayısına ulaşamadığı için kapatma kararı aldı.

Güvenilir Kişiler uygulama kaldırılıyor olsa da, Google 1 Aralık 2020’ye kadar uygulamayı desteklemeye devam edecek. Böylece uygulama, bir aydan biraz daha fazla zaman kadar kullanabilir olacak.

Bu yıl sonlandırılan Google Hangouts, Google Play Müzik ve Cloud Print projelerinden sonra Güvenilir Kişiler uygulamasının da sonlandırılması kullanıcılar tarafından tepki çekti.

Google, Güvenilir Kişiler uygulamasının özelliklerini Haritalar’a entegre etti. Canlı konumunuzu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmaya devam etmek istiyorsanız, bunu Google Haritalar’da yapabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu