Anasayfa » Microsoft Teams Gürültü Azaltma Özelliğine Kavuşuyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft Teams Gürültü Azaltma Özelliğine Kavuşuyor

Microsoft, kendi toplantı uygulaması olan Microsoft Teams ile ilgili yeni bir özelliği duyurdu.

Önümüzdeki ay çıkacak olan güncellemede Microsoft Teams aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olacak. Daha önce Google Meet üzerinde gördüğümüz bu özelliği Microsoft Teams’e gelmesi Microsoft’un görüntülü görüşme pazarında rekabetçi olduğunu gösteriyor.

Aktif gürültü önleme sistemini kullanmak için yapay zekadan destek alacak olan Microsoft, kendi blogunda “AI tabanlı, gerçek zamanlı gürültü bastırma Microsoft Teams’e eklenecek. Bu özellik, toplantılarınız sırasında istenmeyen arka plan gürültüsünü otomatik olarak kaldıracaktır. AI tabanlı gürültü bastırma, bir kişinin ses beslemesini analiz ederek ve gürültüyü filtrelemek ve yalnızca konuşma sinyalini korumak için özel olarak eğitilmiş derin sinir ağlarını kullanarak çalışır. Bu, mevcut gürültü bastırmaya yönelik bir güncellemedir. Kullanıcılar artık ne kadar gürültü bastırma istediklerini kontrol edebilecekler. “Yüksek” ayarı yenidir ve daha fazla arka plan gürültüsünü bastıracaktır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak


Son Haberler

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>