Haberler

Google, Emlak Yatırımlarını Arttırıyor

Google, emlak yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. New York’ta bulunan bir binayı 2.1 Milyar $ almayı planladığını duyurdu.

emlak Google, New York'ta yatırım yapmaya devam ediyor.
Google, New York’ta emlak yatırımı yapmaya devam ediyor.

Yaklaşık 20 yıldır New York’ta bulunan ve 12.000 çalışana sahip olan Google, yatırımlarını emlaktan yana kullanmaya başladı. 2.1 Milyar dolarlık yatırım ile Manhattan’daki St. John’s Terminali satın alarak New York’taki en büyük kampüsü haline getirecek. Kiralık olarak bulunduğu binanın satın alma opsiyonunu kullanan Google ayrıca Hudson River Park’da inşaatına devam eden Pier 57 projesi ile Küresel İş Organizasyonu amaçlı New York merkezi olarak hizmet verecek 1,7 milyon metrekarelik Hudson Square inşaası da devam ediyor.

Google’ın yaptığı açıklamada, satın alınan bu kampüste yapılacak yeni yatırımlarla önümüzdeki yıllarda iş gücünü 12.000’den 14.000’e çalışana çıkartacak. Bulunduğu her sektöre yön veren teknoloji devi Google, emlak sektörüne yaptığı yatırım ile de bu sektör için sinyal vermiş oldu.

Ülkemizde önde gelen teknoloji şirketlerinden sahibinden.com 5.000 metrekare büyüklüğünde ve 250 çalışan barındırıyor. Yemeksepeti.com ise 510 çalışan barındırdığı 2018 yılının başlarında taşındığı genel merkez binasına 6 milyon dolar harcama yaptı.

KAYNAK

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.