Haberler

Google Chrome Gizli Mod Davasında Sundar Pichai Sorgulanacak

ABD Yüksek Mahkemesi , Google Ceo’su Sundar Pichai’nin Gizlilik Davasında Chrome’un ‘Gizli’ Modu Üzerinden Sorgulanabileceğini açıkladı.

Davacılar, Alphabet’i Google Chrome tarayıcısında ‘Gizli’ moddayken internet kullanımlarını yasa dışı bir şekilde izlemekle suçladı.

California Federal Yargıcı, Sundar Pichai’yi iki saate kadar sorgulayabileceklerine karar verdi.

Haziran 2020’de açılan davada kullanıcılar, Google’ı , Google Chrome tarayıcıları ‘Gizli’ moddayken internet kullanımını takip ederek gizliliklerini yasa dışı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Google Cephesinden Savunma

Google sözcüsü Jose Castaneda Reuters’e verdiği demeçte, yeni taleplerin “haksız ve aşırı” olduğunu söyledi.

Castaneda, ” Bu davadaki iddialara şiddetle karşı çıksak da, davacıların sayısız talepleri ile işbirliği yaptık… Kendimizi şiddetle savunmaya devam edeceğiz”. dedi.

Google daha önce , incognito’nun yalnızca verilerin bir kullanıcının cihazına kaydedilmesini engellediğini ve davayla mücadele ettiğini açıkça belirtti.

Kaynak: gadgets.ndtv.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.