Haberler

Google Arama Sonuçlarında TikTok ve Instagram Videoları Oynatacak

Google arama sonuçlarında önemli bir özelliği test etmeye başladı. TikTok ve Instagram videoları arama sonuçlarında kısa video seçeneğiyle gösterilebilir.

Google arama sonuçlarında kısa video oynatacak.
Google arama sonuçlarında kısa video oynatma özelliğini test ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Google Keşfet uygulamasında hareketli videoları görmüştük. Kullanıcılardan olumlu tepkiler alınmış olmalı ki arama devi şimdi de görselde görüldüğü üzere arama sonuçlarıyla alakalı TikTok ve Instagram içeriklerini Kısa videolar başlığıyla kaydırmalı ekranda listeliyor. Şimdilik mobil cihazlar için mobil uygulama ve web mobilde kısıtlı kullanıma açık.

Search Engine Roundtable ekibi tarafından fark edilen özellik, sonuçlara tıklandığında uygulama yüklü ise uygulama üzerinden açıldığını uygulamaya sahip değilseniz platformdaki adrese yönlendirdiğini aktarıyor. Ayrıca Instagram sonuçları için bazen uygulamaya yönlendirmediğini de gözlendiği paylaşıldı. Diğer bir detay ise Google, Youtube içerik sonuçlarının Kısa Videolar listesine kayıt etmediği. Elbette Google’ın sahibi olduğu video içerik platformu Youtube sonuçları için entegre etmek zor olmayacaktır. Öte yandan diğer platform sahipleri kısa videoları arama sonuçlarından çıkarma ihtimalleri söz konusu da olabilir.

TikTok’un hız kesmeden yükselişi, Instagram Reels, IGTV, Twitch platformlarımdaki sürekli artan içerikler video özelliğinin hayatımızda daha da çok yer alacağını gösteriyor.

SON HABERLER

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.